Kuidas põletada küünlaid nii, et nad kestaksid kauem

Kui süütate küünla, laske selle pealispinnal täielikult sulada. Ja nii iga kord!

Huvitav fakt vaha kohta – sellel on mälu!

Küünla esimene põlemine on kõige olulisem, kuna esmakordsel süütamisel jätab vaha meelde, kui suur on vaha läbimõõt. On väga oluline, et lubaksite vahal sulada kogu pealispinna ulatuses. Seda tehes, hoiab see ära küünla sisse süvise tekkimise, mis ei lase küünlal kogu läbimõõdu ulatuses põleda.
Nii, et küünla süütamine ja seejärel kümne minuti pärast kustutamine, tekitab teie küünlasse kindlasti süvise. Küünla eluea pikendamiseks võiksite lasta oma küünlal enne kustutamist vähemalt tund aega põleda.

Enne küünla uuesti süütamist lõigake kindlasti taht lühemaks, et eemaldada põlenud tahm

See võimaldab küünlal puhta väikese leegiga põleda. Tahti saate kärpida küünlakääridega või lihtsalt näpistage sõrmedega põlenud ja pude osa tahil ära!

IMGP0705

Põletage küünlaid iga kord maksimaalselt 3-4 tundi

Kui põletate küünalt kauem kui 4 tundi, põhjustab tahi otsa kogunev süsinik leegi liiga suureks muutumise, tekitades õhku tahma ja suitsu ning määrides teie küünlatopsi.
Kui otsustate oma küünalt põletada kauem kui 4 tundi, pole ka väga suur probleem. See lihtsalt tähendab, et saate veidi varem uue küünla osta 🙂

Lõpetage kasutamine, kui vaha on alles umbes 0,3 cm

Kui olete küünla põletamisel peaaegu lõpuni jõudnud, on aeg selle kasutamine lõpetada. Isegi kui saate leegi süüdata, ärge kunagi põletage küünalt lõpuni, sest kui tops läheb liiga kuumaks, võib see puruneda. 

Puidust tahtide hooldus

Puidust tahid põlevad veidi erinevalt, kui tavalised puuvillasest nöörist tahid. Need on valmistatud naturaalsest puidust. Kui süütate küünlaid puidust tahiga, veenduge, et taht oleks alati lõigatud vähemalt 1/2 sentimeetri kõrguseks. See tagab, et leek ei tõuse liiga kõrgele (mis võib olla ohtlik).
Alati lõigake puidust tahid enne uut süütamist lühemaks! See samm on väga oluline tagamaks, et leek ei lähe liiga suureks. 

Kas soovite topsi taaskasutada?

Kui teie purgi põhja on jäänud natuke vaha (umbes 1cm), valage topsi kuum vesi ja oodake mõni minut. Sojavaha kerkib üles ja saate selle välja võtta ning sooja vee ja seebiga puhtaks pesta. Sojavaha on vees lahustuv, nii et ärge muretsege, et enda kraanikausi ära ummistate. Nüüd saate topsi uuesti kasutad uuesti küünalde põletamiseks või hoida seal muid väiksemaid esemeid

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *